کراتینه کردن مو

کراتینه کردن موها

کراتین پروتئین اصلی‌ موجود در مو است که باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد. شما با استفاده مداوم از مواد شیمیایی رنگ، مش، فر، براشینگ های مکرر با سشوارهای داغ، تافت و ژل، کراتین مو را از بین برده اید. برای بازگرداندن حیات دوباره به موهای تان باید کراتین را به آن برگردانید تا دوباره موهای تان با جذب مواد مغذی و تقویت به حالت طبیعی اولیه خود درآید. این کار را حتما زیر نظر متخصص و کارشناس زیبایی انجام دهید و از انجام دادن آن در منزل پرهیز کنید چون ممکن است به موهای تان آسیب بیشتری بزنید.

امروزه روش های بسیاری برای صاف کردن موهای فر و مجعد وجود دارد مثل کراتینه کردن اما کراتینه مو هم اصولی دارد که اگر رعایت نشود صدمه‌ای جبران‌ نشدنی به موهای شما وارد می‌کند.

مواد تشکیل دهنده جهت کراتینه مو

کراتین پروتئین شبیه سازی شده ای از ترکیب گلیسیرین (تقویت کننده)، پروپیلن گلیکول (مرطوب کننده قوی) و کراتین (پروتئین اصلی مو) به علاوه فرمالدئید (صاف کننده) است تا در کنار هم کراتین از دست رفته مو را تا حدی بازیابی کنند. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است. این محصول سپس از روی مو شسته می شود.

نوع اول: کراتین حاوی جوجوبا – آلوورا – آکوا – روغن زیتون و فرمالدئید

نوع دوم : کراتین حاوی جوجوبا – آلوورا – روغن زیتون و نانو

تفاوت این دو مواد در این است که کراتینه نوع اول برای کسانی استفاده می شود که دارای موهای فر آسیب دیده هستند و می خواهند موهای شان هم صاف و هم تقویت شود؛ به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. اما کراتینه نوع دوم یا کراتینه احیاء برای کسانی است که موهای شان به طور طبیعی صاف بوده اما در اثر ضعیف شدن یا استفاده زیاد از محصولات شیمیایی حالت وِز یا آسیب دیده پیدا کرده است.

روش کراتینه کردن موها :

  1. ابتدا با برس رنگ مو، از نیم سانت مانده به ریشه، تمام مو را کراتین میزنند (روی موی مرطوب)
  2. سپس مو را سشوار می کشند به صورتی که ۲۰ درصد مرطوب باشد (کاملا خشک نشود)
  3. در پایان تمام موها را در لایه های نازک، هر لایه را ۱۰ بار اتو می کشند تا مو حالت ابریشمی پیدا کند.

منابع: سایت کراتینه مو، سایت زیباشو ، سایت دکتر سلام و سایت میهن تاز

نوشته شده توسط :فائزه سعیدی

One thought on “کراتینه کردن موها

  1. Roxy می‌گه:

    Whenever I orlalngiiy commented I clicked the Notify me any time new comments are added checkbox and now each and every time a comment is added I receive four messages with the same comment.

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*