مواظبت از انواع پوست

مواظبت از انواع پوست

نخستین گام برای داشتن پوستی زیبا آگاهی از نوع پوست می باشد زیرا از این طریق شما قادر خواهید بود. هر چه بهتر از پوست تان مواظبت و همچنین فراورده های بهداشتی و آرایشی مناسب نوع پوست خود را انتخاب کنید. بطور کلی ۵ نوع پوست وجود دارد:

۱_ پوست نرمال

نه زیاد خشک و نه زیاد چرب می باشد، منافذ پوست قابل رویت بوده اما زیاد بزرگ و یا مسدود نیستند، پس از شستشو نرم و لطیف می گردد، به ندرت جوش می زنند.

طرز مواظبت: روزی دو بار صورت خود را با شوینده های ملایم شستشو داده و از مرطوب کننده استفاده کنید.

۲_ پوست چرب

پوست اغلب چرب است، سطح پوست ضخیم و خشن می باشد، منافذ بزرگ و قابل رویت می باشد، پوست براق است، صورت زیاد جوش می زند، گرد و غبار و آلودگی بیشتری را جذب خود می کند، غدد چربی بیش از حد فعال می باشد به همین خاطر منافذ پوست در معرض انسداد است، پوست کمتر چروک می شود.

طرز مواظبت: روز ۲ مرتبه پوست خود را با شوینده مناسب شستشو دهید، همواره از شوینده های ملایم و غیر چرب استفاده کنید، به خاطر داشته باشید که پوست چرب نیز نیاز به مرطوب کننده دارد. بنابراین از مرطوب کننده هر روز استفاده کنید. با آب سرد صورت خود را بشویید تا منافذ پوست تان بسته گردد. از غذاهای سرخ شده و شکلات کمتری استفاده کنید.

۳_ پوست خشک

پوست نازک و کاغذ مانند است، هنگام لمس آن پوست خشک است، منافذ پوست بسیار ریز می باشد، صورت بندرت جوش می زند، چون غدد چربی در آن کم کار می باشد، بنابراین پوست خشک و معمولاٌ پوسته پوسته می گردد، مستعد چین چروک می باشد، در زمستان پوست خشک تر و دچار خارش می گردد.

طرز مواظبت: همواره از لوازم آرایشی ملایم و فاقد الکل استفاده کنید، هر روز پوست خود را با مرطوب کننده مرطوب کنید، همواره صورت خود را با شوینده های ملایم و غیر صابونی بشویید زیرا صابون چربی پوست شما را با خود می شوید، از کرم هایی که محتوای آلفا هیدروکسی اسید می باشد استفاده کنید. شستشوی صورت با روغن بادام و زیتون موثر می باشد.

۴_ پوست ترکیبی

اغلب افراد پوست شان ترکیبی می باشد بدین مفهوم که بخشی از پوستشان چرب بخشی خشک است. خشکی معمولاٌ در نواحی گونه، دور چشم و گردن و چرب در نواحی پیشانی، بینی و چانه. بهتر است برای نواحی چرب یک نوع فراورده و نواحی خشک فراورده دیگری استفاده کنید.

طرز مواظبت: صورت خود را روزی ۲ مرتبه با شوینده های ملایم شستشو دهید،گلاب برای زراوت پوست بسیار مناسب است.

۵_ پوست حساس

به آسانی تحریک می شود و ایجاد خارش و سوزش و قرمزی و سایدگی در پوست می گردد، گهگاهی جوش می زند.

طرز مواظبت: از صابون استفاده نکنید و در عوض لوسیون های شستشو ملایم و غیر حساسیت زا را بکار ببرید.

منبع: سایت دنیای عروسی

نوشته شده توسط :فائزه سعیدی

One thought on “مواظبت از انواع پوست

  1. Aslan می‌گه:

    Layla,Thank you for sharing all of these hecuh-torating adoption stories. I am so excited for you and Kevin and am grateful you are sharing your journey with all of us! Are you planning to do an adoption timeline? We’re all wondering what the schedule is looking like!!!! I know there is the perfect little someone(s) out there for you and Kevin and we all cannot wait to meet him/her/them!

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*