سیب زمینی؛ روشن کننده پوست و مو

سیب زمینی؛ روشن کننده پوست و مو

متخصصان پوست، معتقدند مایعات برای حفظ سفتی و انعطاف پذیری پوست لازم است. مصرف آب سیب زمینی برای سلامت پوست بسیارمفید است. علاوه بر آن به گفته متخصصان، سیب زمینی دارای میزان زیادی آنتی اکسیدان از جمله پلی فنولز طبیعی است که نوعی ریز ماده مغذی محسوب می شود و در بسیاری از گیاهان یافت می شود. شواهد بسیاری وجود دارد مبنی بر این که، سیب زمینی نقش مهمی در عملکرد سلول و کاهش عفونت دارد. هرچه سیب زمینی تازه تر باشد، میزان مواد مغذی و ویتامین C آن بیشتر است. سیب زمینی حاوی ویتامین B6 نیز می باشد. پوست سیب زمینی سرشار از ویتامین ها و موادمعدنی است، بنابراین سیب زمینی را با پوست مصرف کنید. از استفاده سیب زمینی سبز یا جوانه زده پرهیز کنید زیرا سمی است.

 

به مدت ۲ هفته هر روز، آب ۲ تا ۳ عدد سیب زمینی متوسط را بخورید بدون این که در برنامه غذایی یا زیبایی تان تغییری ایجاد کنید. آب به دست آمده را باید خوب هم بزنید و پس از گرفتن بلافاصله مصرف کنید. همچنین در هوای سرد می توانید با مصرف سیب زمینی، خشکی پوست خود را بهبود ببخشید.

در ادامه مطلب، خواص بی نظیر و معجزه آسای سیب زمینی برای پوست را شرح می دهیم:

روشی برای از بین بردن جوش ها

آب سیب زمینی؛ التهاب، سوزش، خارش، جوش، زخم و کبودی را کاهش می دهد. برای از بین بردن جوش ها بهتر است پالپ سیب زمینی را با آب لیمو مخلوط کرده و روی قسمت های موثر قرار دهیم. جوش روی صورت، نیم ساعت پس از استفاده از این روش کوچک تر می شود. قرار دادن برش های سیب زمینی به جای پالپ سیب زمینی موثر تر است.

روشنکننده طبیعی پوست

سیب زمینی حاوی آنزیمی است که به عنوان سفید کننده طبیعی عمل می کند و باعث روشن شدن پوست می شود. با استفاده از سیب زمینی به مرور زمان لکه هایی که بر اثر نور خورشید به وجود می آید و قسمت سیاه دور چشم، کم رنگ می شود.

ویتامین C از پوست در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند. آنتی اکسیدان موجود در سیب زمینی، رادیکال های آزاد را جذب می کند و مانع فعالیت می شود. رادیکال های آزاد با آسیب رساندن به سلول ها باعث پیری پوست می شود، هر چند که شاید ویتامین C و آنتی اکسیدان به اندازه کافی اثرگذار نباشد. با این روش اگرچه تمام مشکلات پوست برطرف نمی شود اما پوست جمع شده و نرم می شود.

از بین بردن سفیدی مو

توصیه می شود، پوست ۵ عدد سیب زمینی را در ۲ لیتر آب به جوش آورده و بگذارید روی حرارت کم بجوشد، سپس پوست آن را دور بیندازید. پس از شستن مو با شامپو و نرم کننده، آب پوست سیب زمینی را روی موها بریزید و پس از ۲۰ دقیقه شست و شو دهید. این کار علاوه بر کاهش تراکم موهای سفید، آن ها را نرم و لخت می کند.

ماسک برای از بین بردن پف زیر چشم

اگر پف زیر چشم، سیاهی دور چشم و بینی شما را خسته کرده، توصیه می کنیم هر شب برش های سیب زمینی را روی چشم ها قرار می دهید. پف چشم به علت باز شدن رگ های کوچک خونی به وجود می آید.

آب سیب زمینی خاصیت تسکین دهنده و خنک کننده دارد. با خنک کردن دور چشم ها، رگ های خون در پوست منقبض می شود؛ اما به علت نشاسته ای که دارد هنگام استفاده از آن مراقب باشید داخل چشم نرود. بهتر است برای از بین بردن خط های دور چشم از سیب زمینی رنده شده، استفاده شود.

منبع: سایت دنیای عروسی

نوشته شده توسط :فائزه سعیدی

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*