دانستنی های عطر

دانستنی های عطر

پیدا کردن رایحه مناسب برای عطر

بهترین راه پیدا کردن عطرتان امتحان کردن رایحه روی پوست و سپری کردن اوقاتی با بوی آن است. فقط بعد از این کار، شما خواهید فهمید که آن رایحه برای شرایط شما مناسب است.

امتحان نمودن چند عطر باهم بدون از کار افتادن حس بویایی

انواعی از مدل های مختلف رایحه ها، برای حس بویایی کمتر خسته کننده هستند. وقتی عطرها بسیار متفاوت باشند شما می توانید ۵ یا ۶ تا امتحان کنید، وقتی آن ها مشابه هستند فقط ۲ تا ۳ تا.

اسانس های قوی تر بینی شما را زودتر خسته می کنند، بنابراین همیشه وقتی آزمایش می کنید با اسانس های سبک تر شروع کنید.

ایجاد بوهای متفاوت یک عطر روی بدن افراد مختلف

رایحه ها می توانند بوهای متفاوت روی بدن های متفاوت ایجاد کنند. از نظر ویژگی های شیمیایی هر کس بدن خودش را دارد با بوی جدا گانه. بوی عطر وابسته به هر دو عامل شرایط پوست و رژیم ها مجزا است.

تاثیر غذاها بر روی رایحه عطر

بوی عطر ها تغییر نمی کنند. اما غذا های فلفلی می توانند بوی پوست را عوض کنند و از راه اثر گذاری روی بدن، اثر عطر ها را تغییر بدهند.

عدم احساس بوی یک رایحه و عادت کردن به آن

حس بویایی به سرعت خسته می شود. بعد از مدتی بو کردن یک رایحه، شما به آن عادت می کنید و شاید دیگر برای استنشاق بو توانا نباشید. بو هنوز وجود دارد و برای بقیه بسیار قوی باشد.

شرایط نگهداری عطرها

شرایط ایده آل برای نگهداری عطرها دمای اتاق است.

اسپری نمودن عطرها روی بدن

اسپری کردن عطر روی بدن باعث می شود که عطر بیشتر پخش شود و قطرات آن غیر ممکن است هدر بروند.

عناصر تشکیل دهنده عطر

عطرها ممکن است از ۵۰ ، ۱۰۰ و یا حتی هزاران ماده تشکیل دهنده ساخته شوند.

زمان مناسب استفاده از عطر

بیشتر مواد تشکیل دهنده عطر بدون به جا گذاشتن لک بخار می شوند. ما اسپری کردن عطرها را مستقیم روی لباس توصیه نمی کنیم چون شاید برخی پارچه ها لک شوند. اگر این اتفاق رخ بدهد، آن ها اغلب پس از شسته شدن ظاهر می شوند. همیشه عطرها را پس از لباس پوشیدن استفاده کنید.

امکان خراب شدن عطر

وقتی یک عطر غلیظ می شود، رنگش تغییر می کند و یک بوی ترش به مجرد باز کردن به مشام می رسد؛ این یعنی عطر خراب شده است.

قیمت مناسب برای خرید عطر

یک توصیه خوب وجود دارد و آن اینکه ارزان ترن بهترین است. عطر شما نباید بر خود یا اطرافیان غلبه داشته باشد. ما یک عطر سبک و شاداب با رایحه گل را برای ماه های گرم تر پیشنهاد می کنیم. افزایش دمای بدن باعث انتشار عطرها می شود و اسانس قوی تر می گردد. در طول زمستان عکس این قاعده صحیح است. عطر ها را مناسب با حس و حال و شرایط خود انتخاب کنید و قفسه عطرتان را بسازید.

تاثیر عطر بر روی حس و حال ( مود ) افراد

مطالعات متنوع نشان می دهد که رایحه ها می توانند مود را عوض کنند. بعضی تحقیقات نشان می دهند که اثر بو ها روی مود ها ممکن است تا حدی از خاطراتی که آن ها تداعی می کنند، ناشی شود. بنابراین تغییر مود ممکن است از فرد به فرد یا در اوقات مختلف فرق داشته باشد.

یک رایحه خوشایند می تواند هم آرام کند و هم تهییج کننده باشد.

عطر با مواد طبیعی و مصنوعی

مواد مصنوعی از ارزش یکسانی برای عطر فروش ها برخوردارند. بی نهایت مواد مصنوعی به صرفه یا عناصر طبیعی گران قیمت و بر عکس وجود دارند. برخی از اجزای رایحه های عادی ترکیبی از عطرهای طبیعی ماندگارترند. علاوه بر آن برای استفاده کننده گان مطبوع تر نیز هستند .

انتخاب رایحه مناسب عطر برای دیگران

یک قاعده خوب به عنوان راهنمایی، وفاداری به انواع بسیار شناخته شده و معروف است. رایحه ای که برای مدتی طولانی در بازار رایج بوده است کم ریسک تر از یک رایحه جدید نیست. سن دریافت کننده نیز می تواند روی انتخاب شما اثر بگذارد . رایحه های سبک تر از گل ها تقریباً برای همه افراد مورد پسند هستند. عطرهای سنگین تر با آهنگ شرقی پر ریسک تر هستند. برای اطمینان از یک انتخاب بی خطر یک کارت هدیه بگیرید و عطر را بعداً انتخاب کنید.

مدت زمان نگهداری عطر

این بسته به شرایط نگهداری آن هاست. شرایط ایده آل نگهداری در دمای اتاق و دور از نور مستقیم آفتاب است. عطر ها را نزدیک گرمای یا نور زیاد قرار ندهید. گرمای زیاد ممکن است باعث شود عطر اکسیده شود و یا رایحه آن تغییر کند. وقتی یک عطر را در شرایط مناسب نگهداری کنید تقریباً به طور نامحدود دوام خواهد کرد. از آنجا که گرما به سرعت در وسیله نقلیه تولید می شود وقتی عطرهایتان را جابه جا می کنید برای ممانعت از تبعات گرمای مفرط آن ها را در خنک کننده نگهداری کنید. مایعات با تغییر دما منبسط و منقبض میشوند و گرمای مفرط ممکن است باعث شکسته شدن شیشه شود.

نحوه استعمال عطرها

دقیقاً روی نقاط نبض (محل تپیدن رگ ها )پشت گوش، روی مچ دست، روی شقیقه، پشت زانو، پشت گردن، میان سینه ها، بین انگشتان پا، قوزک پا و ران استفاده کنید.

میزان دوام عطر بر پوست های مختلف

عطرها به پوست مرطوب می چسبند. آن ها وقتی روی پوست نرم قرار می گیرند، شروع به پیشروی می کنند. گرما و لطافت بدن به عطر برای گرم شدن کمک می کند و از این راه حس فریورش را آزاد می کند.

پوست های خشک دچار کمبود چربی های ضروری برای حفظ عطرها هستند و حتی می توانند بوی عطر را خراب کنند. اگر شما پوست خشک دارید بعد حمام از روغن مخصوص بدن استفاده کنید. پوستتان را با حوله نسایید.

ساییدن پوست را از رطوبت و چربی های ارزشمند تهی می کند . رطوبت پوست خود را با لوسیون دست و صورت ضمانت کنید، حالا عطر را استعمال کنید.

برای گرفتن بهترین نتیجه در خوشبویی، بهتر است ست کاملی از محصولات مختلف یک رایحه خاص را داشته باشید مانند: عطر، شامپو، لوسیون بدن، اسپری مو و غیره. شانه ها، آرنج، زیر سیب آدم علاوه بر اعضای پیش گفته شده از دیگر نقاط شریانی جهت استفده از عطر است.

منبع: سایت دنیای عروسی

نوشته شده توسط :فائزه سعیدی

One thought on “دانستنی های عطر

  1. Foge می‌گه:

    This website is disnimisateng valuable info to people who are most concerned of the following issues being targeted by this site. Many certainly will keep coming back to check out updated posts.

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*