آشنایی با انواع مو

با انواع مو آشنا شوید

میزان چربی و خشکی در مو است که موها را به سه دسته کلی زیر تقسیم می کند:

موهای چرب : چرب ، چرب شدید ، چرب معمولی

موهای عادی : چرب عادی ، خشک عادی

موهای خشک :خشک معمولی ، خشک و خشک شدید

تقسیم بندی مو ناشی ازفعالیت  غدد چربی زیر پوست است که  نوع و حالت مو را مشخص می کند. درهر سانتی متر مربع پوست سر در حدود ۵ عدد غدد چربی وجود دارد. کاراین غده ها ترشح چربی می باشد. این ضمایم پوستی از جایی چربی نمی گیرند بلکه خود عامل مستقیم تولید آن هستند و از طریق لوله های مجاری، چربی را به خارج پوست بدن که احتیاج به این چربی دارد هدایت می کنند که در نبود چربی، پوست ترکیده و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و کمبود آن را به هر طریق که شده باید جبران کرد، در غیر اینصورت خطراتی در بر خواهد داشت.

اگر چربی پوست سر زیاد باشد می گویند پوست سر چرب است، چنانچه غدد در کار خود کم کاری کنند می گویند پوست سر خشک است و اگر غده ها فعالیت عادی و طبیعی داشته باشند می گویند پوست سر معمولی است.

روش شستشوی انواع مو

روش شستشوی انواع مو

روش شستشوی انواع مو

الف ـ طریقه شستشوی موهای چرب:

موهای چرب  را فقط یک روز در میان بدون چنگ زدن، ماساژ دادن و برس کشیدن باید شستشو داد. بدین ترتیب که موها را در کف دست ها قرار داده و به طور دورانی پوست سر را می شویم بی آنکه ناخن ها و یا نوک انگشتان با پوست سر تماس حاصل کند و در هر بار استحمام دو دست شستشو کافی می باشد.

ب ـ طریقه شستشوی موهای خشک:

می توان دو روز درمیان این نوع موها را شست ولی بهتر آن است از قاعده کلی استفاده کرده و همان یک روز درمیان بدون خشونت و به آرامی سر را شستشو داد، البته با ماساژ بسیار آرام و  بدون چنگ زدن و برس کشیدن موها پوست سر را باید شست و در هر بار استحمام دو دست شستشو کافی می باشد.

ج ـ طریقه شستشوی موهای عادی:

برای شستشوی این نوع مو بین روش شستشوی موهای چرب و خشک عمل می شود. کسانیکه به عللی موهای شان را از دست داده اند و یا طاس شده اند و یا موهای خود را از ته ماشین کرده اند، می توانند با کف دست ها به آرامی و بدون خشونت پوست سر را بشویند. هر کس با علم به اینکه دارای چه نوع مویی می باشد می تواند از روش های ذکر شده استفاده نماید.

مفید برای مو:

آبی که برای شستشوی موها بکار می بریم باید دارای حرارت معین باشد و همچنین نباید به یکباره آب سرد و یا آب گرم را روی سر ، باز کرد و یا درجه آب را به طور ناگهانی تغییر داد زیرا که با چنین کاری ریشه ی موها شوکه می شوند که واکنش آن تضعیف و ریزش مو خواهد بود.

منبع: سایت دنیای عروسی

نوشته شده توسط :فائزه سعیدی

One thought on “با انواع مو آشنا شوید

  1. Jailyn می‌گه:

    Morgan is a dickhead. I ca8n2t be bothered to actually hate him anymore. I have better things to do with my time. As for his writing, in my opinion he tends to preach with his particular bible pretty heavy and I just simply do not have time for him.Murph via his iPhone.

ارسال نظر

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*